2017

Nadrzędna kategoria: Caritas Utworzono: środa, 03 styczeń 2018 Drukuj E-mail

„POMÓŻ I TY” OLIWII UPRAWIAĆ SPORT

W październiku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali w szkole cegiełki otrzymane z Fundacji „Pomóż i Ty”. Celem akcji charytatywnej jest zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego tj. aktywnego, sportowego wózka inwalidzkiego, który oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii (która cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i niedowład kończyn dolnych) realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Na ten cel udało się nam rozprowadzić 144 cegiełki i przekazaliśmy do fundacji 300 złotych.

 

BIAŁO – NIEBIESKI MIKOŁAJ PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE

Od 15 do 21 listopada 2017 r. w nasza szkoła włączyła się w akcję „Biało – Niebieski Mikołaj”. Środki zebrane w czasie akcji (tj. 486,18 zł) zostały przekazane 29 listopada pani Magdalenie Nowak. Akcja ma na celu obdarowanie podopiecznych oddziału dziecięcego szpitala im. E. Szczeklika oraz zwierzaki tarnowskiego Azylu. Koordynatorem akcji w naszej szkole była Aleksandra Moryc z kl. II c, która wraz z wolontariuszami SKC sprawnie i z dużym zaangażowaniem promowały „Biało – niebieskiego Mikołaja” między społecznością szkolną. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się dużą ofiarnością i wsparli zbiórkę w naszej szkole.

 

Podsumowanie akcji miało miejsce 9 grudnia 2017r. Nasze wolontariuszki Aleksandra Moryc (kl.2c) i Julia Pluszewska (kl.2a) wzięły udział w podsumowaniu akcji „Biało – Niebieski Mikołaj”. Wraz z wolontariuszami z innych szkół, kibicami i organizatorami akcji odwiedziły dzieci na oddziale zakaźnym w Szpitalu im. E. Szczeklika i wręczyły im prezenty. Kolejnym punktem były odwiedziny tarnowskiego Azylu i spacer z jego podopiecznymi.

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM

W dniach 10-24 listopada 2017 r. przeprowadzona została w szkole akcja dla polskich rodzin z Kamieńca Podolskiego pod hasłem „I Ty możesz zostać Mikołajem”. Pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Podola – pani Aleksandra zwróciła się z prośbą o zbiórkę zabawek, słodyczy, artykułów spożywczych i środków czystości. Wolontariuszki SKC przygotowały plakat, ulotki , w których zwróciły się o wsparcie do uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami.

Wiele rodzin odpowiedziało bardzo ochoczo na naszą prośbę i zebrane dary zostały posegregowane i odpowiednio zapakowane, tak aby ułatwić ich dostarczenie do Tarnowa.

Za przewóz darów do Stowarzyszenia w Tarnowie bardzo dziękujemy pani Danucie Macheta wraz z panią Izabelą Bujak.

Dnia 5 grudnia 2017 r. dzieci z polskich rodzin na Podolu mogły się cieszyć z otrzymanych prezentów i słodyczy, a ich rodziny z pozostałych artykułów spożywczych. To już kolejny udział w akcji pomocowej dla polskich rodzin na Ukrainie Podolu, ale mamy nadzieję , że weźmiemy w niej udział jeszcze wiele razy.

Otwarte serca spowodowały, że można było sprawić radość innym ludziom i samemu zostać przez to doświadczenie ubogaconym wewnętrznie.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 12 i 13 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się kiermasz przygotowany przez Szkolne Koło Caritas. Były przepiękne, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Można było zakupić również stroiki, bombki z kawy, pachnące i pięknie przyozdobione przez wolontariuszki i dzieci ze świetlicy pierniczki świąteczne oraz kartki świąteczne z SURSUM CORDA.

Gratulujemy wolontariuszkom SKC wytrwałości i kreatywności w przygotowaniu ozdób świątecznych i ciasteczek. Dziękujemy pani Lucynie Burakowskiej za przekazanie 80 przepięknych piernikowych aniołków.

Część funduszy zebranych podczas kiermaszu została przekazana dla osób potrzebujących, a za pozostałe pieniądze zostaną zakupione gry do świetlicy szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję bożonarodzeniową.

 

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas już od września myślały nad przygotowaniem dekoracji na kiermasz świąteczny. Wykonały bombki z kawy, stroiki i kartki bożonarodzeniowe. Dużą atrakcją było jak zawsze dekorowanie świątecznych pierników. Do pomocy przyłączyły się dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Każde dziecko czerpało ogromną radość z możliwości wykazania się swoimi umiejętnościami.

Wszystkie prace wykonane przez wolontariuszki zostały sprzedane na kiermaszu szkolnym a zebrane środki przekazano na pomoc osobom potrzebującym z naszej szkoły oraz zakup gier na świetlicę szkolną.

 

RADOŚĆ I ZABAWA

W lutym wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas zakupiły gry i układanki na świetlicę szkolną. Sprawiły tym ogromną radość dzieciom korzystającym z opieki w świetlicy szkolnej. Wspólna zabawa i radość nie miała końca…

 

 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Po raz kolejny wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas pokazały, że mają duży talent plastyczny i wyobraźnię. Przygotowały przepiękne kartki świąteczne, oryginalne filcowe jajeczka, kwiatki do ozdoby koszyczka oraz ciasteczka w kształcie kurczaków, pisanek, baranków.

Wszystko cieszyło się wielkim powodzeniem . Dziękujemy za Waszą ofiarność.

 

 

WIELKANOCNA RADOŚĆ CHORYCH I SAMOTNYCH

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszek SKC i ofiarności społeczności szkolnej zakupione zostały owoce dla osób samotnych i chorych z Woli Dębińskiej oraz upieczone i ozdobione słodkie ciasteczka. Przygotowane zostało 25 paczek dla podopiecznych parafialnego oddziału CARITAS. Dołączone zostały też wykonane własnoręcznie przez dzieci kartki świąteczne z życzeniami. Dnia 28 marca 2018 r. wolontariuszki SKC wraz z przedstawicielką parafialnego oddziału Caritas wręczyły starszym osobom przygotowane podarunki wraz z życzeniami. Z relacji dziewcząt wynika, że spotkanie z osobami chorymi często samotnymi wywołało wielokrotnie ogromne wzruszenie u osób starszych i wolontariuszek.

 

PODZIEL SIĘ SERCEM

W dniach 26.03-6.04.2018 po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla mieszkańców Podola na Ukrainie.

Zbieraliśmy artykuły spożywcze, słodycze i środki czystości. Dzięki ofiarności uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły udało się nam zebrać kilka kartonów żywności. Przekazaliśmy je za pośrednictwem pani Danuty Machety, która jest członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Podola. Już 8 kwietnia dary trafiły do parafii ks. Zbigniewa Pabiana. Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

   

 

XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas

W dniu 19 czerwca odbył się XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Porąbce Uszewskiej. Msza święta odprawiona została w Grocie NMP z Lourdes pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Następnie wszyscy uczestnicy czyli około 1500 osób przeszło na boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej. Tam organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie odszedł głodny i spragniony, a wodzireje wprawili wszystkich w doskonałe nastroje muzyką i tańcem. Efektem artystycznym było przedstawienie swojej pracy w formie czeku. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.

   
   

 

Odsłony: 4441

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Bieg Flaga 23
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.