Wakacje

Pielgrzymka Komunijna

Opublikowano: czwartek, 20 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

 

Dnia 18 czerwca dzieci klasy III wraz z księdzem Grzegorzem oraz swoimi wychowawczyniami panią Anitą i panią Natalią, a także uczniami klasy trzeciej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie wyruszyły na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawia, aby podziękować Bogu za przyjęcie I Komunii Świętej.

Po przyjechaniu na miejsce pan przewodnik oprowadził nas po Sanktuarium bł. Karoliny oraz przedstawił nam sylwetkę oraz sposób życia tej młodej błogosławionej, która jest wzorem dla każdego z nas w dążeniu do świętości. Nie mogło zabraknąć również Mszy Świętej, którą księża ofiarowali w intencji wszystkich dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą w tym roku oraz ich najbliższych.

Nadszedł również czas na zjedzenie przepysznych zapiekanek, aby zaczerpnąć sił na dalszą część naszego wyjazdu.

A w tej dalszej części była dobra zabawa na placu zabaw. Ksiądz Kustosz również zaproponował nam udział w grze terenowej „Odkryj Skarby Zabawy”, która polegała na jak najszybszym odnalezieniu najważniejszych miejsc związanych z Sanktuarium i przybicie na otrzymanej kartce pieczątki znajdującej się przy nich. Przy tej rywalizacji nie zabrakło emocji i musimy się pochwalić wynikami, gdyż to właśnie nasze uczennice zajęły pierwsze miejsce:

I MIEJSCE: Kinga FRANCUZ i Emilia SOWA - PSP w Woli Dębińskiej

II MIEJSCE: Mikołaj BOBER i Joachim MASŁO - ZSP w Dębnie

III MIEJSCE: Maksymilian BĄCZEK i Jakub BOGUSZ - PSP w Woli Dębińskiej

Później udaliśmy się jeszcze do Wał Rudy, gdzie zobaczyliśmy dom bł. Karoliny. Mogliśmy doświadczyć w jakich warunkach żyli ludzie w tamtych czasach. Na koniec każdy z nas miał możliwość zakupić pamiątki, które będą nam przypominały o naszym wspólnym wyjeździe.

Około godziny 13:00 radośni i szczęśliwi, z tak spędzonego dnia wróciliśmy do szkoły.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Turniej01
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.