Wakacje

Projekt „Trzymaj formę”

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

 

W mijającym roku szkolnym klasa 6 wzięła udział w projekcie propagującym zdrowy styl życia, promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną pod hasłem „Trzymaj formę”. To już XVII edycja projektu, w której co roku uczestniczy coraz więcej szkół. Celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin.

Uczniowie klasy 6 realizowali projekt na lekcjach biologii, wychowania fizycznego i zajęciach z wychowawcą. Uczyli się o zbilansowanej diecie i odpowiednim odżywianiu oraz jak nie marnować żywności. Metodą projektu tworzyli makietę zdrowego talerza. Dowiedzieli się o nawykach żywieniowych mieszkańców innych krajów i porównali z naszymi polskimi realiami. Przede wszystkim zrozumieli, że każdy jest kowalem swojego losu i już dziś przez odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczną, kształtuje swoją przyszłość.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MDruzyna Wola Debnska   P Nozna
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.