certyfikat

Akademia z okazji 3 maja

Opublikowano: niedziela, 07 maj 2023 Drukuj E-mail

 

O! nieszczęśliwa! O! uciemiężona Ojczyzno moja…”
J. Słowacki

28 kwietnia o godz. 10:45 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego (1788-1792 ), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczaństwo do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa.

W uroczystym apelu wystąpili uczniowie klasy VI a i VI b oraz chór szkolny. Na tle flagi narodowej widniała data uchwalenia konstytucji, obok były białe i czerwone róże. Recytatorzy przypomnieli atmosferę tamtych czasów. Wykorzystali piękną prezentację multimedialną pt. ,,Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego” , którą opracował uczeń klasy VI b -Olgierd Sadłoń. Akademię szkolną zaszczycili swoją obecnością goście: pani Jolanta Januś- Koczwara -Kierownik Muzeum Zamek w Dębnie, ks. Paweł Bobrowski-Proboszcz Parafii pw. Świętej Małgorzaty w Dębnie oraz pan Kazimierz Roczniak-Sołtys wsi Wola Dębińska.

Montaż słowny przygotowała pani Zuzanna Jarek, oprawę muzyczną- pani Elżbieta Rega, układ taneczny- pani Barbara Legutko, dekorację- pani Bogusława Faron, pani Anna Marecik i pani Małgorzata Kural.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Mjakub01
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.