Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie

Opublikowano: środa, 26 kwiecień 2023 Drukuj E-mail

 

Dnia 21 kwietnia b.r. uczniowie klasy 4b, 5 i dziewięcioro uczniów klasy 7 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Chorzowa, w którym znajduje się jeden z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.

Najpierw uczniowie mogli w ciekawy sposób poznać historię podbojów kosmicznych, zobaczyć instrumenty służące do obserwacji ciał niebieskich, a nawet odbyć „spacer wśród gwiazd” w okularach 3D.

Następnie pod sferycznym niebem planetarium uczniowie brali udział w zajęciach, podczas których poznali gwiazdozbiory, dowiedzieli się, jak za pomocą gwiazd określać kierunki świata oraz w obrazowy sposób dowiedzieli się, dlaczego na Ziemi jest dzień i noc, a także zmieniają się pory roku.

Po atrakcjach w parku nauki zainteresowani sportem uczniowie udali się na punkt widokowy Stadionu Śląskiego.

Wycieczka nie tylko była ciekawą formą nauki fizyki, biologii i geografii, ale także miłym sposobem spędzenia wspólnie czasu i budowania więzi opartych na koleżeństwie i życzliwości.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

PB230105
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.