Akademia wspomagania

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 01 wrzesień 2020 Opublikowano: wtorek, 01 wrzesień 2020 Drukuj E-mail

 

 Realizacja  projektu "Profesjonalny system wspomagania szkół z woj. małopolskiego

 1 września 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Profesjonalny system wspomagania szkół z woj. małopolskiego”, którego realizacja miała się zakończyć w maju 2020, jednak ze względu na tryb pracy zdalnej  wydłużono trwanie projektu do 29 października 2020 roku. W wyniku diagnozy wstępnej spośród ośmiu kompetencji kluczowych wybrano umiejętność uczenia się. Diagnoza pogłębiona wykazała, że uczniowie nie mają wystarczającej motywacji do uczenia się, dlatego nie osiągają sukcesu edukacyjnego. W celu wzmocnienia motywacji nauczyciele wdrażali  aktywne  metody pracy na lekcji, indywidualizowali pracę, korzystali z aplikacji, by zapewnić równe szanse uczniowi uzdolnionemu oraz uczniowi z deficytami rozwojowymi. Uczący przygotowywali uczniów do konkursów przedmiotowych i tematycznych, recytatorskich, plastycznych, czytelniczych, ortograficznych, organizowali akademie okolicznościowe, wyjazdy do kina i teatru, lekcje muzealne. Wspomagali dzieci z deficytami rozwojowymi poprzez zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne oraz ortofoniczno-logopedyczne. Uczniowie naszej szkoły brali udział w  projektach  i innowacjach pedagogicznych.
Wszyscy wykonaliśmy wiele wspaniałych działań, które pozwoliły zdobyć nowe umiejętności, zastosować aktywizujące metody nauczania i rozwinąć kreatywność, a to na pewno będzie procentować w kolejnych latach.

 

Plan wspomagania (klik)

Odsłony: 6744

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MP4283366
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.