2018

Nadrzędna kategoria: Caritas Utworzono: piątek, 07 grudzień 2018 Drukuj E-mail

SZKOŁO „POMÓŻ I TY…”

Po raz kolejny Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do akcji rozprowadzania cegiełek. W tym roku zostało rozprowadzonych 100 cegiełek. Zebrana kwota 200 zł została przekazana do Fundacji w celu niesienia pomocy 15-letniemu Łukaszowi Flisowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym. Chłopiec wymaga intensywnej terapii. Poprzez udział w akcji wspieramy zakup trójkołowego roweru elektrycznego i stacjonarnego typu Orbitrek.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

„Podziel się sercem”

W październiku i listopadzie po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę dla mieszkańców Podola na Ukrainie. Zebraliśmy żywność, słodycze i zabawki. Przygotowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Podola i Rodziną Kolpinga 30 paczek dla dzieci. Pracownicy szkoły objęli swoją pomocą rodzinę pani Luby, która straciła dom w wyniku pożaru. Zebraliśmy dla niej artykuły żywnościowe, odzież oraz przedmioty przydatne w gospodarstwie domowym. Pomoc trafiła do potrzebujących 24 listopada.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzliwość i pomoc.

Zbieraj baterie i telefony

SKC zaprasza do udziału wszystkich uczniów wraz z rodzinami i pracowników szkoły do udziału w Ogólnopolskim programie „Zbieraj! Baterie i telefony” . Zbieramy zużyte baterie i niepotrzebne telefony komórkowe. Zadbajmy o nasze środowisko.

Zapraszamy

W świątecznym nastroju

Wolontariusze SKC już od października przygotowują piękne świąteczne kartki. Zaprosili do współpracy swoich kolegów z klas. Każda kartka jest jedyna i niepowtarzalna, bo wykonana z dużym zaangażowaniem i dokładnością. Część z nich trafi z życzeniami do chorych i samotnych mieszkańców Woli Dębińskiej.

Słodkie pierniczki

Wolontariusze SKC już po raz kolejny zorganizowali pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Zaprosili do współpracy również dzieci ze świetlicy szkolnej. Każdy chciał wziąć udział w pieczeniu, a potem dekorowaniu pysznych, pachnących ciasteczek. Można było wykazać się zdolnościami artystycznymi i wyobraźnią. Ciasteczka wyszły smaczne i piękne. Część z nich trafi do osób chorych i samotnych w Woli Dębińskiej wraz z życzeniami, a część do naszych uczniów.

Smacznego!

   

Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 roku. W naszej szkole obchodziliśmy je po raz pierwszy.

Za patronem naszej szkoły Kardynałem Stefanem Wyszyńskim chcielibyśmy wypowiedzieć słowa:

„Możemy i powinniśmy przejmować się nędzą całego świata, milionami ludzi, którzy co roku umierają z głodu. Ale nie jesteśmy w stanie indywidualnie zaradzić potwornej niesprawiedliwości na świecie, w którym – otoczone narodami sytymi – żyją ludy niedożywione, głodujące, bezradne wobec własnej nędzy. Na to trzeba potężnej organizacji międzynarodowej, wysiłków wielu narodów i państw. Za krótkie są na ogół nasze ręce, aby dosięgnąć biedaka leżącego na ulicach Bombaju – możemy mu pomóc modlitwą i ofiarą składaną za niego Dobremu Bogu – ale nie są za krótkie nasze ręce, aby wesprzeć najbardziej nieszczęśliwych i opuszczonych, żyjących w naszych miastach i wsiach, na tej samej ulicy, a nieraz – tuż obok, na tej samej klatce schodowej.”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole starają się pracować na miarę swoich możliwości . Organizują zbiórki, kiermasze, akcje, których celem jest zawsze pomoc bliźniemu. Osobie którą znają lub która na zawsze pozostanie nieznana. Wiedzą jednak, że zrobili chociaż mały gest wynikający z potrzeby swojego serca i serc swoich rodzin. Istotna jest ilość zebranych środków, ale najważniejsza jest otwartość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Troska i empatia w niesieniu pomocy. Odwaga, kreatywność i systematyczność w działaniu.

Drodzy wolontariusze.

Dziękujemy, że rośnie wśród Was potrzeba wspólnego spotykania się, dzielenia się swoimi talentami i czasem. Dziękujemy za to , że JESTEŚCIE.

Dyrektor i opiekun Szkolnego Koła Caritas

Dziękujemy za dar serca.

W Dniu Wolontariusza, ważnym dla wielu potrzebujących, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w ostatnich latach włączali się aktywnie w zbiórki darów dla potrzebujących na Ukrainie. Dziękujemy Wam i Waszym Rodzinom za hojność, otwartość dar płynący z serca. Dziękujemy za produkty żywnościowe, słodycze, zabawki, środki czystości, które ofiarowaliście.

Dzisiaj chcielibyśmy Wam i Waszym Rodzinom podziękować za to, że pomogliście z potrzeby serca.

Odsłony: 1501

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MDSC02407
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.